Скребки та очисники для конвейерної ленти

Очищення конвеєрної стрічки

Виробляємо та поставляємо скребки на транспортерну стрічку шириною до 1600мм.

Сьогодні ефективні пристрої для очищення стрічки незамінні у більшості конвеєрних установок. Кількість робочих, зайнятих таких установках, скорочується, а ефективності очищення таких систем пред’являються високі вимоги . Однак це можливо тільки в тому випадку, якщо скребки, що використовуються, працюють в гармонії з іншими компонентами конвеєра.

Після опису скребків та технології очищення стрічки, ми розглянемо інтеграцію таких систем як важливий компонент будь-якої конвеєрної установки, а також розглянемо Вашу економію, яку можна отримати за рахунок ефективного очищення стрічки.

Основні методи очищення стрічки та обладнання

скребок конвеєрної стрічки

Стрічкові конвеєри мають тенденцію накопичувати бруд на зворотному ході стрічки, оскільки матеріал, що транспортується, постійно прокидається і, отже, потрапляє на вузли самого конвеєра. Щоб запобігти накопиченню бруду або зменшити його до прийнятного рівня, кожну стрічку необхідно очищати після точки розвантаження. Для виконання цього завдання доступні різні процедури та методи.

На практиці більшість компаній використовують скребки, оснащені блоками, лезами або модулями для очищення конвеєрних стрічок. Ці скребки можна класифікувати за різними характеристиками:

  • Матеріал наконечників, що чистять: Наконечники, що чистять, можуть бути виготовлені з гуми, поліуретану, пластику, кераміки, сталі або карбіду вольфраму. Карбід вольфраму особливо відрізняється тривалим терміном служби.

  • Розташування лез проти стрічки: Ми виробляємо скребки для конвеєрних стрічок з великою різноманітністю різних конструкцій: наприклад, принцип скребка для фарби, принцип стрижня або принцип негативного кута. Використовуються всі типи скребків, але вважається, що найкращі результати очищення досягаються під час використання скребків, які використовують принцип скребка для фарби.

  • Конструкція ножів, що чистять: однорядні скребки з смуговими ножами, що чистять, з поліуретану, гуми, пластику або сталі і мають так звану суцільну схему розташування. Проте сучасні високоефективні стрічкові скребки мають розділену лінію, тобто. окремі пружні чистячі елементи притискаються до стрічки. Останні доступні або в однорядній конфігурації з вивантаженням скребків проти напрямку руху стрічки, або у дворядній конфігурації з вивантаженням скребків у тому ж напрямку, що й рух стрічки.

Конструкцію очисників можна розділити на дві категорії: попередні скребки та основні скребки. Попередні скребки встановлюються на конвеєрах, де умови роботи можуть призвести до навантаження основного скребка. Вони зменшують прилипання шару продукту до поверхні стрічки, тому основний скребок може забезпечити оптимальну ефективність очищення. Серед основних типів скребків найбільш важливим типом скребків є скребок із пружними лопатями з розділеною лінією. Очищаючі елементи зазвичай забезпечені наконечниками з карбіду вольфраму. Попередні скребки сконфігуровані або в одну лінію, або в розділену лінію і зазвичай оснащені окремими пластиковими блоками, що чистять, хоча також можна використовувати кераміку і карбід вольфраму

. очищувач конвеєрної стрічки

Інтеграція систем очищення стрічки в конструкцію конвеєра

Ефективне очищення залежить від принципу, що лежить в основі скребкової системи, хоча основні технічні умови, що зустрічаються на підприємстві в цілому, і властивості матеріалу, що транспортується, також важливі. Скребок перебуває у постійній взаємодії з іншими компонентами стрічкового конвеєра, і тому від його якості залежить довговічність конвеєра.

При обговоренні використання скребків прийнято розрізняти шків та зворотне пасмо (рис. 6). Кордон між цими двома областями позначено точкою розвантаження. Очищення дуже ефективне в обох областях.

На двосторонньому ремені кожна точка розвантаження має бути обладнана системою очищення. У цьому випадку скребки зазвичай встановлюються під кутом 90° до конвеєрної стрічки. Там, де потрібна висока ефективність очищення барабана, можна встановити системи очищення, що використовують принцип скребка для фарби. Залежно від напрямку руху стрічки ці скребки мають бути відключені та знову увімкнені. Необхідні пристрої відключення можуть приводитися в дію електрично, пневматично або гідравлічно.

Для отримання найкращих результатів необхідно дотримуватись наступних принципів:

  • має бути достатньо місця для розміщення скребків відповідно до інструкцій з встановлення та експлуатації.
  • там, де матеріал, що транспортується, прилипає до стрічки товстими шарами, має бути достатньо місця для попереднього і основного скребка
  • після скребка має бути достатньо місця до задньої стінки жолоба, щоб запобігти налипанню матеріалу, що транспортується на жолоб